Hoppa till sidans innehåll

Resultat


2019–2020

SYNKRO

Nackatrofén - Cosmos, 4:e plats / Crystal, guld / Caprice, guld / Moonlights, guld
Kungälvspokalen - Cosmos, 7:e plats
Leon Lurje Trophy - Crystal, brons / Caprice, 7:e plats / Moonlights, 14:e plats
Kval 1 - Caprice, 6:e plats, Moonlights 4:e plats
Kval 2 - Crystal, guld / Caprice, 4:e plats / Moonlights 4:e plats,
Synkro SM - Kungsbacka
– RM - Crystal, guld
– USM - Caprice, silver
– JSM - Moonlights 4:e plats

ISDANS & SOLODANS

Helsinki Trophy 6-8/9-2019
Intermediate Novice - isdans
Rosa Lindgren och Herman Fredin 50.91 poäng (3:e plats)

Monsterstjärnan Sollentuna 2-3/11-2019
Ungdom - isdans
Anna Larsson och Alfred Fredin

Stjärnklass - isdans
Lovisa Fredin och Alfred Fredin
Sigrid Fredin och Kasper Källsäter

Stjärnklass - solodans
Linnea Andersson
Sigrid Källsäter

Nackatrofén 2019 - interclub tävling 23-24/11-2019
Intermediate Novice - isdans
Rosa Lindgren och Herma Fredin 54,78 poäng (1:a plats)

Basic Novice - isdans
Anna Larsson och Alfred Fredin 25,01 poäng (3:e plats)

Nybörjare - isdans
Lovisa Fredin och Alfred Fredin
Sigrid Fredin och Kasper Källsäter

Intermediate Novice - solodans
Jeanette Skarstedt 44,89 poäng (2:a plats)
Amanda Kelkay 44,20 poäng (3:e plats)
Hermine Erlandsson 36,38 poäng (4:e plats)

Basic Novice - solodans
Alvina Janzon 20,94 poäng (4:e plats)
Lovisa Ekroth 15,94 poäng (7:e plats)

Nybörjare - solodans
Linnéa Andersson
Lovisa Fredin
Sigrid Källsäter
Wilma Säll

Finnish Ice Dance Open Competition 15-16/1-2020
Intermediate Novice - isdans
Rosa Lindgren och Herma Fredin 59,84 poäng (2:a plats)

Basic Novice - isdans
Anna Larsson och Alfred Fredin 28,89 poäng (1:a plats)

Intermediate Novice - solodans
Amanda Kelkay 43,75 poäng (1:a plats)
Hermine Erlandsson 37:66 poäng (3:e plats)

Nybörjare - solodans
Linnéa Andersson 32,13 (2:a plats)
Alicia Ekberg 23,58 (4:e plats)

SINGEL

MAXI Haninge Stjärnan 14/3
Minior Stjärnklass
Elvira Johansdotter

Ungdom 13-1
Noor Brands (3:e plats)
Nora Palm
Julia Zaitseva

 

2018–2019

2017–2018

2016–2017

2016–2017

2015–2016

Uppdaterad: 06 JUN 2020 15:18 Skribent: Jamie Hull
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Nacka Teamåkningsklubb - Konståkning
Skarstedt, Vallvägen 38
13235 Saltsjö-boo

Kontakt:
Tel: 0706602540
E-post: This is a mailto link

Se all info