Hoppa till sidans innehåll

Competitors


Synchronized Skating

Beginner (Stjärnklass)
Team Linné – Uppsala Skridskoklubb SWE

Basic Novice (Debutant)
Team Fantazy – Föreningen Ytterby-Kungälv Konståkare SWE
Team Cosmos – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Team Crystal – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Team Express – Värmdö Allmänna Skridskoklubb SWE

Advanced Novice (Ungdom)
Team Harmony – Föreningen Ytterby-Kungälv Konståkare SWE
Team Caprice – Nacka Teamåkningsklubb SWE

Junior
Team Moonlights – Nacka TK & Sundbybergs IK SWE

Mixed
Team Infinity – Föreningen Ytterby-Kungälv Konståkare SWE
Team Comeback – Nacka Teamåkningsklubb SWE

Exhibition
Team Comets – Nacka Teamåkningsklubb SWE


Ice Dance

Beginner
Lovisa Fredin and Alfred Fredin – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Sigrid Fredin and Kasper Källsäter – Nacka Teamåkningsklubb SWE

Basic Novice
Anna Larsson and Alfred Fredin – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Lea Hedenfalk Jonsson and Isak Gräns – Växjö Konståkningsklubb SWE
Sophie Schulze and Till Teichmann – Berliner TSC GER
Linnea von Freyhold and Lando von Freyhold – SCC GER

Intermediate Novice
Rosa Lindgren and Herman Fredin – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Angela Chuvilyaeva and Miron Korjagin – Jääkild EST
Aleksandra Shmukerova and Aleksander Juršis  – Jääkild EST

Advanced Novice
Liisel Braun and Daniil Štšerbakov  – Jääkild EST


Solo Dance

Beginner
Svea Gunnarsson – Växjö Konståkningsklubb SWE
Sigrid Källsäter – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Wilma Säll – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Linnea Andersson – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Lovisa Fredin – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Gustav Wickman – Apladalens Konståkningsklubb SWE

Basic Novice
Matilda Nilsson  – Växjö Konståkningsklubb SWE
Anna Grahn  – Växjö Konståkningsklubb SWE
Ida Grahn  – Växjö Konståkningsklubb SWE
Alvina Janzon – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Karolina Hansson – Bollnäs Konståkningsklubb SWE
Lovisa Ekroth – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Jolie Wendorf – SC Berlin GER
Annika Stumpf – SCC Berlin e.V. GER

Intermediate Novice
Hermine Erlandsson – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Amanda Kelkay – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Jeanette Skarstedt – Nacka Teamåkningsklubb SWE
Pauline Rademacher – SC Berlin GER

Advanced Novice
Karla Karl – SC Berlin GER

Uppdaterad: 01 NOV 2019 19:28 Skribent: Jamie Hull
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Nacka Teamåkningsklubb - Konståkning
Skarstedt, Vallvägen 38
13235 Saltsjö-boo

Kontakt:
Tel: 0706602540
E-post: This is a mailto link

Se all info